MBSR: Mindfulness-Based Stress Reduction – 8 týždňový kurz

Stres a záťaž zažívame takmer všetci. MBSR je vedecky overená metóda, ako narábať s prežívaním stresu, lepšie zvládať zaťažujúce myšlienky a náročné emócie.

Prihláste sa na 8-týždňový mindfulness kurz 

MBSR vznikol v roku 1979 na lekárskej fakulte Massachusettskej univerzity v USA pod vedením Jon Kabat-Zinna. Je to klinicky overená metóda, ktorá znižuje stresové reakcie, posilňuje mentálne zdravie a zlepšuje kognitívne schopnosti (pamäť, pozornosť, chápanie a rozhodovanie sa). 

Ako kurz prebieha:

Môžete sa tešiť na 8 stretnutí v trvaní 2.5 hodiny jedenkrát do týždňa vo večerných hodinách a jedno celodenné stretnutie cez víkend. K tomu dostanete nahrávky meditácií, ktorým sa budete venovať doma. Kurz zahŕňa individuálnu prípravnú konzultáciu a konzultáciu po skončení kurzu.

Kurz bude prebiehať v malej skupinke (4-8 ľudí). Zatiaľl ho plánujeme live za prísnych hygienických opatrení, v prípade zhoršenia pandemickej situácie prejdeme do virtuálneho formátu.

Čo po kurze MBSR získate: 

  • Budete lepšie zvládať náročné situácie
  • Naučíte sa ako vedome odpovedať na stres namiesto obvyklej reaktivity 
  • Zistíte, ako je možné lepšie narábať s negatívnymi myšlienkami, emóciami a vnútorným napätím 
  • Pocítite väčší vnútorný pokoj
  • Meditácia patrí k mindfulness, preto zažijete rôzne typy meditácií
  • K vedecky potvrdeným benefitom kurzu patrí aj zlepšenie zdravia, imunity a kvality spánku

Po absolvovaní MBSR  kurzu budete zvládať stres, ťažkosti, vypäté situácie a náročné emócie s väčšou ľahkosťou. Pomôže vám, ak cítite príznaky syndrómu vyhorenia a funguje aj ako prevencia vyhorenia. 

Kedy: Pondelky od 12.10. do 30.11. 2020, od 18.00 do 20.30

Kde: Open Space, Pluhová 25, Bratislava – Nové Mesto

Cena: Eur 249 za celý kurz. Cena zahŕňa prípravnú konzultáciu, 8 stretnutí v trvaní 2,5 hodiny a jedno celodenné stretnutie, konzultáciu po skončení kurzu, materiály a nahrávky meditácií. 

Prihlasovanie sa: Ak máte záujem prihlásiť sa na kurz, kontaktujte ma. Následne vám pošlem link na prihlasovací formulár a dohodneme si termín vstupnej konzultácie.

Kurz je možné absolvovať aj individuálnou formou – v prípade záujmu ma kontaktujte.