fbpx

MBSR: Mindfulness-Based Stress Reduction – 8 týždňový kurz

Stres a záťaž zažívame takmer všetci. MBSR je vedecky overená metóda, ako narábať s prežívaním stresu, lepšie zvládať zaťažujúce myšlienky a náročné emócie. Tento program vám tiež umožní intenzívnejšie vnímať príjemné chvíle v živote a pociťovať viac vnútorného pokoja.

Prihláste sa na 8-týždňový mindfulness kurz 

MBSR vznikol v roku 1979 na lekárskej fakulte Massachusettskej univerzity v USA pod vedením Jon Kabat-Zinna. Je to klinicky overená metóda, ktorá znižuje stresové reakcie, posilňuje mentálne zdravie a zlepšuje kognitívne schopnosti (pamäť, pozornosť, chápanie a rozhodovanie sa). 

Ako kurz prebieha:

Môžete sa tešiť na 8 stretnutí v trvaní 2.5 hodiny jedenkrát do týždňa vo večerných hodinách a jednodňové stretnutie cez víkend po 6. týždni. K tomu dostanete nahrávky meditácií, ktorým sa budete venovať doma. Kurz zahŕňa individuálnu úvodnú konzultáciu a konzultáciu po skončení kurzu.

Kurz bude prebiehať od 19.3.2024 v skupine (6-13 účastníkov)  osobnou formou v Bratislave.

Čo po kurze MBSR získate: 

  • Pocítite väčší vnútorný pokoj a budete viac vnímať príjemné chvíle v živote
  • Budete lepšie zvládať náročné situácie
  • Naučíte sa ako vedome odpovedať na stres namiesto obvyklej reaktivity 
  • Zistíte, ako je možné lepšie narábať s nepríjemnými myšlienkami, emóciami a vnútorným napätím
  • Naučíte sa rôzne typy meditácie a návyk meditovať dostanete do svojho života
  • Spoznáte svoje vnútorné zdroje a vlastnú múdrosť
  • K vedecky potvrdeným benefitom kurzu patrí aj zlepšenie zdravia, imunity, kvality spánku, a tiež lepšie zvládanie bolesti

Po absolvovaní MBSR  kurzu budete zvládať stres, ťažkosti, vypäté situácie a náročné emócie s väčšou ľahkosťou a prežívať život kvalitnejšie. Pomôže vám, ak cítite príznaky syndrómu vyhorenia a funguje aj ako prevencia vyhorenia. 

Po kurze na požiadanie dostanete certifikát, ktorý je platný, ak sa chcete ďalej vzdelávať ako lektor MBSR v medzinárodných inštitúciách.

Kedy: Utorky  19.3., 26.3., 2.4., 9.4, 16.4., 23.4., 30.4. a 7.5. od  18.00 do 20.30.

Odporúčanou súčasťou kurzu je aj deň mindfulness, ktorý sa uskutoční 28.4. od 9.00 do 14.30

Kde: Detské centrum Ihrisko, Halašova 25/A, Bratislava – Nové Mesto

Cena: 275 Eur za celý kurz. Cena zahŕňa úvodnú konzultáciu, 8 stretnutí v trvaní 2,5 hodiny a jedno víkendové stretnutie, konzultáciu po skončení kurzu, materiály a nahrávky meditácií.  Pedagogickým  a zdravotníckym pracovníkom poskytujem kurz za cenu 220 Eur, takisto aj ľuďom, ktorí cítia, že kurz by im pomohol a momentálne si nemôžu dovoliť plnú cenu.

Prihlasovanie sa: Vyplňte prihlášku na kurz  a následne si dohodneme termín úvodnej konzultácie. Táto konzultácia je bezplatná, po nej si potvrdíme vašu účasť na kurze.

Kurz je možné absolvovať aj individuálnou formou – v prípade záujmu ma kontaktujte.