fbpx

MBSR: Mindfulness-Based Stress Reduction – 8 týždňový kurz

Stres a záťaž zažívame takmer všetci. MBSR je vedecky overená metóda, ako narábať s prežívaním stresu, lepšie zvládať zaťažujúce myšlienky a náročné emócie. Tento program vám tiež umožní intenzívnejšie vnímať príjemné chvíle v živote a pociťovať viac vnútorného pokoja.

Prihláste sa na 8-týždňový mindfulness kurz 

MBSR vznikol v roku 1979 na lekárskej fakulte Massachusettskej univerzity v USA pod vedením Jon Kabat-Zinna. Je to klinicky overená metóda, ktorá znižuje stresové reakcie, posilňuje mentálne zdravie a zlepšuje kognitívne schopnosti (pamäť, pozornosť, chápanie a rozhodovanie sa). 

Ako kurz prebieha:

Môžete sa tešiť na 8 stretnutí v trvaní 2.5 hodiny jedenkrát do týždňa vo večerných hodinách a jednodňové stretnutie cez víkend po 6. týždni. K tomu dostanete nahrávky meditácií, ktorým sa budete venovať doma. Kurz zahŕňa individuálnu úvodnú konzultáciu a konzultáciu po skončení kurzu.

Kurz bude prebiehať v malej skupinke (4-12 účastníkov) od 21.3.2023 osobnou formou v Bratislave.

Čo po kurze MBSR získate: 

  • Budete lepšie zvládať náročné situácie
  • Pocítite väčší vnútorný pokoj a budete viac vnímať príjemné chvíle v živote
  • Naučíte sa ako vedome odpovedať na stres namiesto obvyklej reaktivity 
  • Zistíte, ako je možné lepšie narábať s negatívnymi myšlienkami, emóciami a vnútorným napätím
  • Meditácia patrí k mindfulness, preto zažijete rôzne typy meditácií
  • K vedecky potvrdeným benefitom kurzu patrí aj zlepšenie zdravia, imunity, kvality spánku, a tiež lepšie zvládanie bolesti

Po absolvovaní MBSR  kurzu budete zvládať stres, ťažkosti, vypäté situácie a náročné emócie s väčšou ľahkosťou a prežívať život kvalitnejšie. Pomôže vám, ak cítite príznaky syndrómu vyhorenia a funguje aj ako prevencia vyhorenia. 

Kedy: Utorky od 21.3. do 9.5. 2023, od 18.00 do 20.30

Kde: Detské centrum Ihrisko, Halašova 25/A, Bratislava – Nové Mesto

Cena: 249 Eur za celý kurz. Cena zahŕňa úvodnú konzultáciu, 8 stretnutí v trvaní 2,5 hodiny a jedno víkendové stretnutie, konzultáciu po skončení kurzu, materiály a nahrávky meditácií.  Pedagogickým  a zdravotníckym pracovníkom poskytujem kurz za cenu 199 Eur, takisto aj ľuďom, ktorí cítia, že kurz by im pomohol a momentálne si nemôžu dovoliť plnú cenu.

Kurz môžete uhradiť aj pomocou poukážky Benefit Plus.

Prihlasovanie sa: Po vyplnení prihlášky na kurz si dohodneme termín úvodnej konzultácie. Táto konzultácia je bezplatná, po nej si potvrdíme vašu účasť na kurze.

Kurz je možné absolvovať aj individuálnou formou – v prípade záujmu ma kontaktujte.

Neviete sa rozhodnúť? Príďte 7. marca o 18:00 na bezplatné informačné stretnutie. Dozviete sa tam viac o mindfulness a MBSR programe a tiež spoznáte lektorku.