fbpx

MBSR: Mindfulness-Based Stress Reduction – 8 týždňový kurz

Stres a záťaž zažívame takmer všetci. MBSR je vedecky overená metóda, ako narábať s prežívaním stresu, lepšie zvládať zaťažujúce myšlienky a náročné emócie. Tento program vám tiež umožní intenzívnejšie vnímať príjemné chvíle v živote a pociťovať viac vnútorného pokoja.

Prihláste sa na 8-týždňový mindfulness kurz 

MBSR vznikol v roku 1979 na lekárskej fakulte Massachusettskej univerzity v USA pod vedením Jon Kabat-Zinna. Je to klinicky overená metóda, ktorá znižuje stresové reakcie, posilňuje mentálne zdravie a zlepšuje kognitívne schopnosti (pamäť, pozornosť, chápanie a rozhodovanie sa). 

Ako kurz prebieha:

Môžete sa tešiť na 8 stretnutí v trvaní 2.5 hodiny jedenkrát do týždňa vo večerných hodinách a jedno dlhšie stretnutie cez víkend. K tomu dostanete nahrávky meditácií, ktorým sa budete venovať doma. Kurz zahŕňa individuálnu úvodnú konzultáciu a konzultáciu po skončení kurzu.

Kurz bude prebiehať v malej skupinke (4-12 účastníkov) od 11.5. 2021 virtuálne cez zoom.

Čo po kurze MBSR získate: 

  • Budete lepšie zvládať náročné situácie
  • Naučíte sa ako vedome odpovedať na stres namiesto obvyklej reaktivity 
  • Zistíte, ako je možné lepšie narábať s negatívnymi myšlienkami, emóciami a vnútorným napätím
  • Pocítite väčší vnútorný pokoj 
  • Meditácia patrí k mindfulness, preto zažijete rôzne typy meditácií
  • K vedecky potvrdeným benefitom kurzu patrí aj zlepšenie zdravia, imunity a kvality spánku

Po absolvovaní MBSR  kurzu budete zvládať stres, ťažkosti, vypäté situácie a náročné emócie s väčšou ľahkosťou. Pomôže vám, ak cítite príznaky syndrómu vyhorenia a funguje aj ako prevencia vyhorenia. 

Kedy: Utorky od 11.5. do 29.6. 2021, od 18.00 do 20.30

Kde: virtuálne cez zoom

Cena: 249 Eur za celý kurz. Cena zahŕňa úvodnú konzultáciu, 8 stretnutí v trvaní 2,5 hodiny a jedno víkendové stretnutie, konzultáciu po skončení kurzu, materiály a nahrávky meditácií.  Pedagogickým  a zdravotníckym pracovníkom poskytujem kurz za cenu 199 Eur, takisto aj ľuďom, ktorí cítia, že kurz by im pomohol a momentálne si nemôžu dovoliť plnú cenu.

Kuz môžete uhradiť aj pomocou poukážky Benefit Plus.

Prihlasovanie sa: Ak máte záujem prihlásiť sa na kurz, kontaktujte ma do 5. mája. Následne vám pošlem link na prihlasovací formulár a dohodneme si termín úvodnej konzultácie. Úvodná konzultácia je bezplatná, na nej si potvrdíme, či je pre vás kurz vhodný.

Kurz je možné absolvovať aj individuálnou formou – v prípade záujmu ma kontaktujte.

Neviete sa rozhodnúť? Prídite na 22. apríla na online workshop zdarma. Dozviete sa tam viac o mindfulness a MBSR programe a tiež spoznáte lektorku.